SKARBY PUSZCZY KNYSZYŃSKIEJ

  • wyjazd z miejsca zbiórki
  •  POCZOPEK – Silvarium – ogród leśny powołany przez Nadleśnictwo Krynki. Rosną tu wszystkie drzewa Puszczy Knyszyńskiej, utworzono tzw. Ziołową Trybę, wzdłuż, której posadzono 80 najczęściej wykorzystywanych w medycynie ludowej ziół. Obok podano opisy i „uproszczone recepty”. zainstalowano niepowtarzalny na skale europejską słoneczny promierz fenologiczny , czyli zegar pokazujący nie tylko pory dnia (godziny), ale również pory roku wynikające z cykliczności zjawisk zachodzących w przyrodzie. Wykorzystując malowniczy strumień, opowiedziano rolę wody w przyrodzie. Przez stworzenie ksyloteki pokazano jak wygląda drewno najważniejszych puszczańskich gatunków. Moderując miejscami lęgowymi, stworzono kolonię ptaków i nietoperzy. To tylko niektóre z atrakcji czekających na przybywających do Silvarium turystów…
  • ARBORETUM W KOPNEJ GÓRZE-(od łacińskiego słowa arbor – drzewo, drzewostan) to rodzaj ogrodu botanicznego połączonego z parkiem leśnym rozciągającym się na obszarze 26ha. Na tej stosunkowo niewielkiej, jak na warunki puszczańskie, powierzchni spotkać można większość typów siedliskowych lasu charakterystycznych dla Puszczy Knyszyńskiej. Źródłem tego bogactwa jest znaczne zróżnicowanie rzeźby terenu (od 132 do 154 m n.p.m.) oraz duża rozmaitość gleb. Dla osób interesujących się rodzimą przyrodą może to być spotkanie  z puszczą „w pigułce”.
  • OGNISKO (prowiant we własnym zakresie)
  • MUZEUM IKON – zwiedzanie wystawy stałej + warsztaty z pisania Ikony. JAK POWSTAJE IKONA? – W sali warsztatowej uczestnicy poznają proces powstawania ikony. Podejmowane są działania plastyczne mające na celu poznanie kolejnych etapów pracy nad ikoną. Po wypolerowaniu desek i przekopiowaniu rysunku uczestnicy przystępują do malowania temperą wybranego wizerunku.
  • powrót na miejsce zbiórki
Szkolne
1 dzień
od 68 zł/os.
przy grupie min. 42 uczniów + 3 opiekunów gratis

Oferty specjalne